POLECAMY

Co tydzień jeden z autorów lub przyjaciół blogu „Najlepsza Erotyka”
rekomenduje swoje ulubione opowiadania.


Smok Wawelski
     poleca:


Areia Athene & Foxm - Aleja 69 (cykl)
Sami o sobie, z humorem, nutką nonszalancji oraz niesamowitym redakcyjnym klimatem. Atena razem z Foxmem rozpieszczają czasami aż nadto. Nieczęsto bowiem czyta się opowiadanie, w którym pojawia się nasze alter ego (oczywiście wszystko owiane sławetnym "wszelkie podobieństwo osób... itd." - wiadomo, pozory muszą być zachowane). Człowiek czyta to, napychając swoją próżność do granic możliwości, ale przede wszystkim dobrze się przy tym bawiąc. Autorzy Alei trafnie przerysowują nasze codzienne słabostki, umiejętnie je wyolbrzymiając i tworząc udaną karykaturę (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Dla czytelnika jest to także możliwość poznania nas - autorów NE - od tej bardziej ludzkiej, oderwanej od naszych opowiadań i często nieco ułomnej strony.

Opowiadanie "Zemsta za zdradę" nie jest ani najlepiej napisanym (wg mojej subiektywnej opinii), ani najlepiej ocenionym utworem LadyInRed. Opowiadanie jest niesmaczne, brutalne, pozbawione choćby cienia nadziei na pozytywne zakończenie. Ciężko zatem nawet o utożsamienie się z którymkolwiek z bohaterów. Jednak autorka w finale zaskoczyła nawet mnie - młodego adepta opowiadań grozy, który niejedno czytał, niejedno pisał i niejedno widział. We mnie ostatnimi zdaniami utworu pozostawiła takie emocje, jakie wielu pisarzy tego nurtu stara się wywołać w czytelnikach przez całe swoje życie.  Dla mnie ten utwór to czyste gore, ale bez krwi i wnętrzności - gore niszczące i torturujące psychikę. Zdecydowanie do polecenia, ale tylko czytelnikom o mocnych nerwach.

Miss.Swiss - Gdy pani zabija pana
Opowiadanie Miss.Swiss to przyjemna w lekturze historia kobiety, która za swoją cierpliwość powinna dostać niejedną nagrodę. Przywiązanie do szczegółów świata przedstawionego, retrospektywna, nielinearna fabuła i ciekawie poprowadzona akcja (?) to największe zalety utworu Miss. Kryminalna historia w tle tylko dodaje smaczku całości. Dziwi jedynie i nieco razi w całości ilość "wpadek" denata. Nie zabiera to jednak naprawdę dobrej rozrywki, którą zapewniła mi swoim opowiadaniem autorka "Gdy pani zabija pana". Polecam wszystkim!

HITY PAŹDZIERNIKA 2014

HTSoaB

Barman-Raven

Areia Athene & Foxm
TOP WSZECH CZASÓW


     Drodzy Czytelnicy i Komentatorzy Najlepszej Erotyki!

     Gorąco zachęcamy Was do polecania Waszych ulubionych opowiadań!

     Swoje propozycje - tytuły trzech opowiadań z krótkimi uzasadnieniami
     - możecie przesyłać na adres: ne.polecamy@gmail.com